Guardiola je na poluvremenu utakmice protiv Crvene zvezde još jednom pokazao kakav je genije

Na sjajan način motivisao ekipu

Esmer Oštraković

Ekipa Manchester Cityja dosta teže nego što je očekivano ostvarila je pobjedu na startu Lige prvaka protiv Crvene zvezde iako je konačan rezultat bio 3:1 za tim iz Engleske.

Etihad je bio spreman za laganu utakmicu protiv prvaka Srbije, ali utakmica odigrana sinoć bila je sve samo ne lagana.

Manchester City je imao potpunu dominaciju u prvom poluvremenu, ali nikako nije uspio da pronađe način da postigne gol.

Tako je Crvena zvezda u samom finišu prvog poluvremena kaznila sve promašaje svog domaćina i povela sa 1:0 na Etihadu.

Ipak, uspjeli su igrači Manchester Cityja da se "saberu" na poluvremenu i da u drugom dijelu utakmice dođu do pobjede.

Nakon utkamice o svemu što se desilo govorio je i trener Manchester Cityja, Pep Guardiola.

"Imati toliki broj šuteva znači da ste igrali dobro. Nismo zabili gol, a to je odgovornost naših napadača. Da smo postigli dva gola u ranoj fazi susreta sve bi bilo drugačije" jasan je bio Pep Guardiola.

Nakon toga je otkrio i šta je rekao svojim igračima na poluvremenu.

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

"Rekao sam im: 'Momci, ne igramo loše, zaboravite rezultat. Možemo preokrenuti samo moramo biti mirniji'", kaže Guardiola.

Upravo to se i desilo, Manchester City je postigao tri gola u drugom poluvremenu i stigao do pobjede u prvom kolu grupne faze Lige prvaka.

Zaprati Manchester City, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: