Pescara nemoćna protiv Sampdorije

Novi poraz Pescare

Fudbaleri Sampdorije pobijedili su Pescaru s 3:1 u susretu 27. kola italijanske Serie A.

Posljednjeplasirani tim Serie A nije imao previše šanse u Genovi. Imali su nakon prvog poluvremena bod u džepu (1:1), ali su u nastavku potpuno nestali s terena.

Povela je Sampa u 18. minuti preko Brune Fernandesa, da bi u 32. minuti gosti preko Cerrija izjednačili.

Ipak, u nastavku gosti nisu napravili ništa. Golovima Quagliarelle i Schicka  Sampa je završila posao, te je upisala zaslužena tri boda.

Novim trijumfom Sampa je došla do devetog mjesta sa 38 bodova, dok je Pescara ostala zadnja sa svega 12 bodova.