Pirlov Juventus raspoložen na otvaranju sezone: Sampdorija ispraćena kući sa tri gola u mreži
Foto - EPA

Lagana pobjeda

Juventus je u 1. kolu Serije A bez većih problema na Allianz stadionu savladao Sampdoriju sa 3:0.

Aktuelni šampion Italije ušao je u novu sezonu sa Andreom Pirlom kao novim trenerom. Od prve utakmice vidljivo je da ćemo ove sezone gledati itekako napadački nastrojen Juventus.

Juve je poveo već u 13. minuti meča. Dejan Kuluševski zabio je na debiju za prednost od 1:0, asistirao je Ronaldo.

Ronaldo je imao nekoliko šansi da poveća prednost Stare dame. Pogodio je prečku, imao je jedan zicer i lopta jednostavno nije htjela u gol.

Na odmor se otišlo bez golova, a u nastavku je domaći tim pokušavao sve kako bi što prije završio meč. Ipak, vidljivo je bilo da fali još uigranosti Pirlovom timu, no jednu od šansi su ipak iskoristili.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 79. minuti. Bonucci koristi veliku grešku odbrane Sampe i pogađa za 2:0.

Konačan rezultat susreta od 3:0 postavio je Cristiano Ronaldo u 88. minuti meča nakon brojnih pokušaja koje je imao.

Serie A, 1. kolo:

Juventus - Sampdoria 3:0

Zaprati Juventus, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Juventus Moje Teme

felix__27
Al nadji mi igraca ko Ronaldo pa once poginut a dati go.. U 160 minuti imam osjecaj da bi trcao ganjao samo da da gol. Nije bitno volis li ga ili ne ali ko je gledao tekmu nevjerovatno je koliko lik trči,traži,ganja nešto pokušaje... 35 godina,toliki milioni nevjerovatan je Bgm...