Porazom okončana velika serija Goražda, Radnik na pauzu s punim plijenom

Prva liga FBiH, 15. kolo

A. Čaušević

Kompletirano je posljednje kolo jesenjeg dijela Prve lige FBiH.

Goražde je remijem protiv Zvijezde prekinulo niz od pet uzastopnih pobjeda. U gradu na Drini bilo je 1:2 za goste.

Domaći su odlično ušli u utakmicu te su poveli preko Mihajlovića, gosti su nakon toga preuzeli inicijativu, a do poravnanja rezulata stigli su autogolom Velića-

Goražde je u drugom dijelu krenulo svim silama naprijed, međutim hladan tuš stigao je u samomo finišu kada gosti iz kontre stižu do gola preko Samardžića i pobjede.

Radnik je na pauzu otišao s punim plijenom nakon što je pobijedio Slaven sa 3:1. Ekipa iz Hadžića je već nakon uvodnih minuta imala dva gola prednosti preko Ljuce i Šljivara koji je sjajno zabio iz slobodnjaka.

Svojim drugim golom na meču u 57. minuti Ljuca je riješio sve dileme oko pobjednika. Utješni gol za goste djelo je rezerviste Krajišnika.

FK Goražde - NK Zvijezda 1:2 (Mihajlović/ Velić (ag), Samardžić)

FK Goražde: Mujanović, Galešić, Dučić, Tatar, Hrelja, Blagojević, Velić, Danilović, Islamagić, Đoković, Mihajlović.

NK Zvijezda: Aljkanović, Čulum, Antić, Samardžić, Pljevljak, Milaković, Jolović, Bajić, Božić, Mazić, Đekić.

FK Radnik - NK Slaven 3:1 (Ljuca 2x, Šljivar/ Krajišnik)

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Radnik: Mudželet, Kovačević, Šljivar, Ramić, Konjhodžić, Memić, Vladavić, Japalak, Ljuca, Čomor, Jusupović.

NK Slaven: Mustačević, Hodžić, Islamović, Ahmetović, Burić, Berbić, Tursunović, Kavazović, Rastoder, Šemić, Suljić.

Zaprati NK Zvijezda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: