Posjed lopte 89%? Može ako igrate protiv amatera

Nestvaran podatak

Jučer je reprezentacije Moldavije minimalnim rezultatom slavila poritv Andore i tako upisala prvu pobjedu u ovim kvalifikacijama.

Jučerašnjim utakmicama kompletirano je treće kolo kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se naredne godine igrati širom Starog kontinenta.

Selekcija Moldavije je u okviru grupe H na svom terenu dočekala slabašnu Andoru koju je savladala sa 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Igor Armas u 8. minuti.

Kasnije je crveni karton, odnosno drugi žuti zaradio ponajbolji Moldavac i igrač Bologne Artur Ionita u 47. minuti. Ostatak meča smo gledali pravu uspavanku, gosti nisu znali kako napasti dok domaći jednostavno nisu imali želje da ozbiljnije ugroze protivnika pa su se većinom ležerno dodavali.

Podatak da je pred sami kraj susreta posjed lopte u nogama Moldavaca bio nestvarnih 89% jasno govori kakav smo meč mogli gledati.