Blijedo izdanje Željezničara na Mokrom Docu i poraz od Posušja

Domaći osvojili tri boda

Posušje je u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladalo ekipu Željezničara sa 2:0.

Skromnu utakmicu pružio je tim Tomislava Ivkovića i na kraju je domaći tim došao do tri boda.

Posušje ofanzivno ulazi u ovaj meč. Domaći tim je kontrolisao loptu, ali pravih šansi u prvih 20-ak minuta meča nije bilo.

Posušje iz prvog šuta u okvir gola dolazi do vodstva. Luka Lučić prizemnim šutem iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora pogađa mrežu gostiju za prednost od 1:0.

Nije Željezničar pokazao previše u prvom dijelu. Tek u finišu Vrhovac je mogao zabiti pogodak, a Posušje je bilo to koje je imalo više poluprilika koje su mogle nešto donijeti.

Međutim, promjene rezultata u prvom dijelu nakon gola Lučića nije bilo i na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

Nastavak donosi nešto aktivniju napadačku igru Željezničara. Šansu je dobio i Ermin Zec, ali ekipa Tomislava Ivkovića jednostavno nije imala kreativnosti pred golom.

Mujezinović je imao dobar šut sa 20-ak metara koji je otišao pored gola, da bi na drugoj strani Bender sjajno skinuo udarac Begića.

Ostatak utakmice nije ponudio gotovo ništa, ali su domaći u 85. minuti uspjeli stići do drugog gola. Dominik Begić jednu odbijenu loptu šalje u mrežu za pobjedu domaćeg tima od 2:0.