Povratak Rumuna na Euro, Mađari čekaju, golijada u Grčkoj

Sjeverna Irska i Rumunija na EP

Utakmicama 10. kola završene su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u gruppi F.

Sjeverna Irska je već u prošlom kolu osigurala plasman na Evropsko prvenstvo, a u posljednjem kolu su remizirali na gostovanju sa Finskom 1:1.

Vodeći gol je postigao Cathacart u 31. minuti susreta, da bi u 87. minuti Arajuuri postigao gol za 1:1.

Na Evropsko prvenstvo će i Rumunija. Oni su pobjedom od 3:0 nad Farskim Ostrvima došli do pobjede i plasmana na Evropsko prvenstvo nakon osam godina.

Grčka je savladala Mađarsku s 4:3 u nebitnoj utakmici. Mađari mogu na Euro kao najbolji treći tim, ako Ukrajina ne dobije Španiju.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Kvalifikacije za EP, 10. kolo, grupa F:

Finska - Sjeverna Irska 1:1 (Cathcart 31')
Farski Otoci - Rumunija 0:3 (Budescu 4', 45+1', Maim 83')
Grčka - Mađarska 4:3 (Stafylidis 5', Tachtsidis 57', Mitroglou 79', Kone 86' / Lovrencsis 26', Nemeth 54', 76')