Zakuhala se sezona u Prvoj ligi FBiH: Lider Sloboda poražena u Gračanici

Remi u Tomislavgradu i Hadžićima

H. Zilić

Odigranas u tri duela 13. kola Prve lige FBiH i nije nedostajalo uzbuđenja posebno u drugom poluvremenu gdje su strijelci bili raspucani za razliku od prvog poluvremena.

Najzanimljiviji susret doigrali su Bratstvo i Sloboda, a lider je u Gračanici poražen rezultatom 2:1. Domaći su tako došli do velike pobjede.

Nakon uspavanke u prvom poluvremenu u drugom poluvremenu ludnica na terenu u Gračanici.

U 51. minuti Poturalić pogađa za vodstvo Bratstva od 1:0, a u 60. minuti Husejinović iz penala pogađa za 1:1.

Eksplozija na stadionu u Gračanici u 79. minuti kada je De Carvalho sjajno skočio i glavom pogodio za 2:1 što se ispostavilo kao konačan rezultat utakmice.

Tomislav je dočekao Jedinstvo i u ovom duelu svi golovi pali su u drugom poluvremenu.

Utakmica je završena rezultatom 2:2, strijelci za domaće su bili Musić i Šiško Branimir, dok su za goste pogađali Imamagić i Bajrektarević.

Duel Radnika iz Hadžića i Rudara iz Kaknja okončan je rezultatom 0:0.

Prva liga FBiH, 13. kolo:

Bratstvo - Sloboda 2:1 (Jaganjac 51', De Carvalho 79'/Husejinović 60'(p))

Tomislav - Jedinstvo 2:2 (Musić 54', Šiško B. 78'/Imamagić 60'/Bajrektarević 90+3')

Radnik Hadžići - Rudar Kakanj 0:0

Ekipe su igrale u sastavima:

BRATSTVO: Arnautović, Ćosić, Jaganjac, Smajić, Šabić, Dobrilović, Sinanović, Redžić, Lima, Poturalić, Devedžić.

SLOBODA: Muminović, Beganović, Mujkić, Hasanović, Husejinović, Dilaver, Dervišagić, Kurtalić, Čivić, Hasanbegović, Kalesić.

RADNIK HADŽIĆI: Mudželet, Kovačević, Bešić, Ramić, Kobašević, Kazić, Jašarević, Sabljica, Rizvo, Nargalić, Oputa.

RUDAR KAKANJ: Kršić, Goralija, Musić, Bečirhodžić, Čehajić, Musić, Hubanić, Tukić, Hrustanović, Hasanović, Kišić.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

TOMISLAV: Šehović, Križanac, Ćerdić, Banović, Šiško N., Križan, Kyeong Su Kim, Đugum, Musić, Soldić, Radoš.

JEDINSTVO: Bilić, Alibegović, Stojnić, Imamagić, Kurić, Hadžikadunić, Kojić, Alagić, Guskić, Husić, Hadrović.

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Sloboda Moje Teme

velez mo
Stupčanica je najjaca ekipa u Federalnoj,Slobodu sudije guraju.Neznam ima li Stupcanica uslove za PL,ali iskreno volio bi je viditi iduce sezone u PL