Bratstvo u Goraždu došlo do četvrte pobjede u nizu, petarda Zvijezde protiv Jedinstva

Sjajne utakmice u Prvoj ligi FBiH

Esmer Oštraković

Danas su odigrane utakmice u okviru 21. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Fudbaleri Zvijezde ostvarili su sigurnu pobjedu na svom terenu protiv Jedinstva u utakmici koja je bila veoma važna za oba tima u borbi za opstanak.

Zvijezda je slavila sa 5:0, a dva gola viđena su u prvom poluvremenu. Junak domaćih bio je Tallison.

Prvi gol Tallison je dao nakon velike greške gostujućeg golmana kojem je ispala lopta nakon kornera.

Kada je riječ o drugom golu Tallison je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru gostiju nakon kornera i pogodio ja za 2:0 i na kraju za pobjedu svoje ekipe.

U drugom poluvremenu nastavili su domaći sa sjajnom igrom, te su na kraju ostvarili sigurnu pobjedu od čak 5:0.

Gradina je na svom terenu ugostila kantonalnog rivala, ekipu Budučnosti, a u izuzetno tvrdoj utakmici slavili su domaći sa 1:0.

Iako su gosti igrali sa igračem više cijelo drugo poluvrijeme jer je domaći golman dobio crveni karton u završnici prvog dijela utakmice, na kraju su pobjedu slavili domaći.

Jedini gol na ovoj utakmici viđen je u posljednjim trenucima susreta, ali Gradina je na kraju upisala važnu pobjedu.

Jako bitnu pobjedu u gostima ostvarilo je i Bratstvo iz Gračanice, a gol odluke postigao je Maid Jaganjac.

Sjajni Jaganjac je sredinom prvog poluvremena matirao domaćeg golmana za pobjedu Bratstva od 1:0.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Imale su Gračanlije još nekoliko dobrih prilika u drugom poluvremenu, ali promjene rezultata nije bilo.

Zanimljivo da je Bratstvo preporođeno u drugoj polusezoni i da je ovo za ekipu koju sa klupe predvodi Faruk Kulović četvrta pobjeda u nizu.