Remi u Goraždu na otvaranju proljeća u Prvoj ligi FBiH

Dva gola u borbenoj utakmici

H. Zilić

Počeo je proljetni dio u Prvoj ligi FBiH. U današnjem programu imali smo samo jednu utakmicu, obzirom da je 16. kolo podijeljeno na tri dana.

Goražde je dočekalo TOŠK i vidjeli smo jednu borbenu utakmicu. Konačan rezultat je bio 1:1.

Momci sa Drine bolje otvoraju susret, imali su kontrolu, posjed, stvarali nekoliko lijepih akcija.

Slavlje za domaćine u 26. minuti. Dosuđen je penal, a Tatar je bio siguran za 1:0.

Do kraja poluvremena, Goražde je rutinsko čuvalo prednost i na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

U nastavku mnogo bolja igra TOŠK-a. Veliku priliku imali su u 50. minuti, no golman Čalaković spašava domaćine.

Ipak u 52. minuti TOŠK je krunisao bolju igru u nastavku. Nakon jednog prekida Vulić je pogodio za 1:1.

U 79. minuti velika, ogromna šansa za domaćine, Ramović je šutirao glavom iz čiste pozicije, ali nije pogodio.

I TOŠK je u 90. minuti propustio veliku priliku, rezervista Kurdić je mogao donijeti veliko slavlje gostima iz Tešnja. Ostalo je do kraja 1:1.