TOŠK slavio u Živinicama, drama na Piroti pripala Vezirima

Prva liga FBiH, 25. kolo

U 25. kolu Prve lige FBiH odigrani su mečevi Travnik - Budućnost i Slaven - TOŠK.

Prvo poluvrijeme u Travniku ponudilo je zanimljiv i borben fudbal. Bilo je nekoliko prilika pred oba gola, ali mreže su mirovale.

U nastavku domaćini su krenuli ofanzivnije. Stvarali su nekoliko lijepoh akcija, a kruna sve dolazi u 57. minuti.

Vujica se sjajno snašao pred golom Budućnosti i doveo Vezire u vodstvo od 1:0.

U finišu utakmice prava ludnica. Prvo su gosti izjednačili na 1:1 u 88. minuti, a nakon toga domaći dolaze do novog gola u posljednjim sekundama meča za konačnih 2:1.

TRAVNIK - BUDUĆNOST 2:1 (Vujica 57', Brljak 90'/Ibrahimović 88')

NK Travnik: Vasilj, Stanić, Brljak, Tabaković, Vardo, Fazlić, Čatić, Silajdžija, Torlak, Vujica, Vrebac.

FK Budućnost: Karajbić, Lugavić, Demirović, Smajlović, Sulejmanović, Mustafić, Islamović, Mahmutović, Begović, Pirić, Hasanbegović.

Gosti iz Tešnja su u duel protiv Slavena ušli kao favoriti.

Prvo poluvrijeme, tim iz Živinca je odoljevao napadima TOŠK-a. Bilo je dosta borbe, a na odmor se odlazi pri rezultatu 0:0.

U nastavku TOŠK je ubacio u brzinu više i to je rezultiralo na kraju ubjedljivim trijumfom.

Za 0:1 pogodio je Delić u 65. minuti, a na 0:2 povisio je Mujagić u 75., a za 0:3 pogađa Kadrić u 76. minuti.

Do kraja meča domaći uspjevaju postići počasni pogodak preko Kavazovića u 87. minuti za konačnih  1:3.

SLAVEN - TOŠK 1:3 (Kavazović 87'/Delić 65', Mujagić 75', Kadrić 76')

NK Slaven: Hodžić, Kovčić, Selimović, Kadrić, Trumić, Ahmetović, Krajišnik, Kavazović, Šemić, Hodžić.

NK TOŠK: Muratspahić, Imamović, Škrijelj, Kurdić, Delić, Mehić, Kapetan, Mujagić, Vulić, Hećo.