Bratstvo protutnjalo Goraždom, Orašju bod u Tomislavgradu, novi trijumf Gradine

Prva liga FBiH

U subotu su odigrani mečevi 11. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Jedan od derbija odigran je u Goraždu gdje je istoimeni domaćin poražen uvjerljivo od Bratstva s 4:1.

Jaganjac je doveo goste iz Gračanice u vodstvo, a u prvih pola sata pogodio je i Poturalić, pa su Goraždani na startu bili šokirani. Dokrajčio ih je Poturalić novim golom početkom drugog dijela.

Sve što je Goražde uspjelo bio je utješni gol. Poturalić je do kraja meča stigao do hat-tricka za uvjerljivih 4:1 u korist Gračanlija.

Gradina je u Srebreniku ostvarila tešku, ali zasluženu pobjedu nad ekipom Simm Bau. Bilo je 1:0 za domaće, a jedini gol postigao je Mehmedović u nastavku meča.

U Tomislavgradu snage su odmjerili posljednjeplasirani Tomislav i Orašje, a na kraju je došlo do podjele bodova (1:1).

Kovačević je doveo domaćina u vodstvo, ali je Orašje izjednačilo preko Vujića u 25. minuti. Zanimljivo da je to ujedno bio i konačan rezultat meča.

Goražde - Bratstvo 1:4

FK Goražde: Ćulov, Antić, Dučić, Mehić, Pljevljak, Jolović, Salanović, Koprivica, Đuderija, Islamagić, Karić.

NK Bratstvo: Mustačević, Devedžić, Kulovac, Šer, Ćosić, Jaganjac, Aletić, Smajić, Hot, Zarić, Poturalić.

Gradina - Simm Bau 1:0

OFK Gradina: Kršić, Hasanbegović, Musić, Andrić, Mehmedović, Brčkalić, Mustafić, Burić, Muminović, Nenad, Mikić.

BFK Simm Bau: Abdulahović, Nascimento, Resić, Pandžić, Albijanić, Kalesić, Stapić, Beganović, Berbić, Šehić, Carvalho.

Tomislav - Orašje 1:1

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

HNK Tomislav: Baković, Ćerdić, Radoš, Kovačević, Ćurčić, Stanić, Križanac, Šiško, Grgić, Hadrović, Janković.

HNK Orašje: Čalaković, Ahmetović, Blagojević, Nargalić, Mendeš, Marošević, Janjić, Prgić, Kojić, Mikić, Vujić.