Stupčanica sigurna protiv Budućnosti, Gradina minimalno, novi poraz Rudara
Pohvale za suđenje u Banovićima

Derbi je odigran u Banovićima

S. Mlaćo

Uzbudljivo je bilo danas na terenima Prve lige FBiH.

U derbiju kola Budućnost je ugostila Stupčanicu iz Olova, a na kraju je završilo 2:0 za goste koji su danas bili mnogo bolji rival.

Vidjeli smo uzbudljiv meč, a bolji su gosti bili u prvom poluvremenu i to krunisali pogotkom Vedada Beganovića nakon smušene reakcije odbrane Budućnosti.

Imala je Stupčanica još par izglednih prilika u prvom poluvremenu, dok su domaći teško dolazili u šansu.

U nastavku, tačnije u 56. minuti loša reakcija golmana Budućnosti, ali lopta uz dosta sreće za domaće nije završila u mreži.

U 70. minuti sve je bilo riješeno. Sjajan ubačaj sa strane, Sedin Ljuca skače i pogađa za 0:2.

Derbi u Banovićima je privukao dosta pažnje, a treba istaći i sjajno suđenje Armina Kukića iz Bugojna i njegovih pomoćnika Edina Zjakića iz Sanskog Mosta i Samira Mehmedovića iz Sanskog Mosta.

U Srebreniku snage su odmjerili Gradina i Zvijezda.

Domaćini su poveli pogotkom Panjete u 20. minuti, te je to bio jedini pogdak na meču.

Treba istaći da su gosti imali sjajnu podršku navijača, no nije im to pomoglo.

Rudar je u Kaknju ugostio Tomislav, a gosti su na pauzu otišli sa prednošću 1:0 pogotkom Banovića.

Rudar se vraća u meč pogotkom Ahmeda Hasanovića u 52. minuti, ali kada se očekivao kraj meča gosti dolaze do sva tri boda.