BFK Simm Bau nastavio sa sjajnom formom

Savladali Bratstvo

Haris Zilić

U subotnjem terminu jedan duel 12. kola Prve lige FBiH počeo je u 15 sati, pola sata kasnije u odnosu na preostalih pet utakmica.

Simm Bau je na svom terenu dočekao Bratstvo iz Gračanice i nastavio sa sjajnom formom. Domaći su slavili rezultatom 2:0.

Poveo je Simm Bau u 23. minuti golom Martinovića sa 1:0, a to je bio i rezultat prvih 45. minuta ove utakmice.

U nastavku novi gol u mreži gostiju iz Gračanice u 63. minuti, strijelac je ovaj put bio Vladić za 2:0 što se ispostavilo kao konačan rezultat meča.

Simm Bau je sada skočio na četvrtu poziciju na tabeli, imaju 21 bod i vezli su treći trijumf, odnosno ovo im je bila četvrta pobjeda upet susreta čime su pokazali sjajnu formu

Prva liga FBiH, 12. kolo:

BFK Simm Bau - NK Bratstvo 2:0 (Martinović 23, Vladić 63')

SIMM BAU: Hodžić, Martinović, Makić, Pandžić, Vazda, Vintonji, Resić, Mehić, Stjepanović, Pilav, Vladić.

BRATSTVO: Šito, Borovčanin, Hadžimujić, Šer, Ćosić, Jaganjac, Šabić, Husović, Mehanović, Poturalić, Sinanović.

U 12. kolu takmicama koje su ranije završene i koje su počele u 14:30, zabilježeni su ovi rezultati:

Jedinstvo - Čelik 1:0

Zvijezda - Mladost DK 1:0

Budućnost - Gornji Rahić 3:0

Gradina - Goražde 0:0

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Rudar Kakanj - TOŠK 2:0

U Tuzli od 18 sati subotnji program zatvaraju Sloboda i Tomislav, dok se sutra u Olovu igra posljednji duel 12. kola Prve lige FBiH, Stupčanica će dočekati Radnik iz Hadžića, susret počinje u 13:30.