Goražde prvo skinulo skalp Slobodi, Tomislav i Zvijezda upisali nove pobjede

Prva liga FBiH

Samir Mlaćo

Danas su odigrana tri meča 9. kola Prve lige FBiH.

U derbiju Goražde je ugostilo Slobodu i slavilo sigurnu pobjedu (3:0), te gostima nanijelo prvi poraz u sezoni.

Poveli su domaći preko Harambašića na ubačaj Tatara, a zatim sredinog dijela sjajni Kerim Tatar asistira Nerminu Mašiću i to je 2:0.

Sloboda u nastavku nije mogla ozbiljno zaprijetiti i upisala je prvi poraz, dok su domaći pokazali da se protiv Tuzlaka itekako može igrati.

Treba istaći da je sve proteklo u fer i korektnoj atmosferi uz sjajno suđenje Semira Sarajkića iz Sarajeva.

Tomislav je bez većih problema nadigrao Bratstvo koje je ponovo pružilo lošu partiju.

Bilo je 2:1. Strijelci za Tomislav bili su Šiško i Banović, dok je pred sami kraj Šer pogodio za konačnih 2:1. Pred sami kraj Mihalj je imao veliku šansu za 3:1, no sjajni golman Arnautović ponovo je bio na nivou.

Zvijezda i Rudar su u prvom poluvremenu odigrali meč bez golova, ali samo što je počeo drugi dio dva brza pogotka domaćih.

Pogađali su Asif Čaušević i Azer Kozić u rasponu od tri minute. Pred sami kraj Zvonimir Mikić pogađa za konačnih 3:0.

Zvijezda je upisala tri vrijedna boda, dok gosti nastavljaju sa velikom krizom i sutra bi mogli biti na posljednjem mjestu tablice Prve lige FBiH.

Prva liga FBiH, 9. kolo:

FK Goražde - FK Sloboda 2:0

FK Goražde: Čalaković, Alić, Mašić, Dučić, Ramović, Konjalić, Jamaković, Karalić, Hukara, Harambašić, Tatar.

FK Sloboda: Muminović, Vulić, Mujkić, Husejinović, Dilaver, Dervišagić, Čivić, Beganović, Kalesić, Hadžanović, Kapetanović.

HNK Tomislav - NK Bratstvo 2:1

HNK Tomislav: Šehović, Križanac, Ćerdić, Alpeza, Banović, Šiško, Kyeong, Lelli, Soldić, Radoš, Šiško.

NK Bratstvo: Arnautović, Paro, Ćosić, Jaganjac, Smajić, Šabić, Karić, Ćurić, Redžić, Krajišnik, Husović.

NK Zvijezda - FK Rudar Kakanj 3:0

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Zvijezda: Trišić, Antić, Mikić, Kozić, Imočanin, Avdić, Mujčić, Vujić, Osmić, Čaušević, Novaković.

FK Rudar: Kršić, Goralija, Hasanović, Bečirhodžić, Kobilica, Čehajić, Muminović, Musić, Tukić, Hrustanović, Žerić.

Zaprati NK Zvijezda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
NK Zvijezda Moje Teme

Lukamarinsek
Davno sam ja rekao da je Nalic smojesan trener, prva ozbiljnija tekma u gostima i odma poraz.lahko je dobit namjeatene tekme