Vaterpolo rezultat na nogometnom meču Prve lige RS: Pao je novi rekord, golmana gotovo da nije bilo
Zadovoljstvo na licu nogometaša Laktaša

Dugo će se pričati o ovome meču

S. Mlaćo

U osmom kolu Prve lige RS bilo je veoma uzbudljivo.

Lider FK Krupa je remizirao kod Kozare iz Gradiške, dok je Sloboda Novi Grad savladala u derbiju Sutjesku iz Foče 2:0.

Trenerska promjena donijela je dobro Zvijezdi 09, pa je u Etno selu Stanišići 'pao' Radnik iz Bijeljine. Bilo je 3:0.

Rudar iz Prijedora je nadigrao Drinu 3:0, dok je Famos kao gost odnio tri boda iz Janje kod Podrinja (0:1).

Nesvakidašnji meč odigrali su Omarska i Laktaši.

Završilo je nevjerovatnih 8:4 za goste.

Laktaši su vodili 3:0 nakon 20 minuta golovima dva puta Bojana Markovića i jednomm Stefana Milojevića, da bi Ognjen Jaćimović ipak dao nadu domaćima, a zatim je na 2:3 smanjio Dragan Romanić.

Na 4:2 je povisio Ognjen Škorić u 32. minuti, što je bio i kraj prvog dijela.

U nastavku su za goste pogađali još jednom Škorić, te dva puta David Vuković i jednom Goran Zelenika.

Kod domaćih ponovo se u listu strijelaca upisao Ognjen Jaćimović, a pred sami kraj pogodio je i Marinko Rastoka, nekadašnji član Slobode, TOŠK-a...

Potražite više informacija na temu Prva liga Republike Srpske:

Trener Omarske Zlatko Jelisavac zaista će se morati preispitati šta se dešavalo sa odbranom njegovog tima te golmanom, dok gosti iz Laktaša mogu biti prezadovoljni napadom, ali utisak je malo pokvarila zadnja linija sa četiri primljena gola.

Bilo kako bilo, meč kakav se rijetko viđa, te ujedno je pao rekord Prve lige RS kada je u pitanju broj pogodaka na jednom meču. Držali su ga Radnik i Hercegovac koji su 2005. godine odmjerili snage, a bilo je 10:1.