Peljto sjajan u Poljskoj, Rangers i PSV opravdali epitet derbija

Play-off za Ligu prvaka

E. Oštraković

Večeras su odigrane tri utakmice play-offa za Ligu prvaka, a ostvareni su neki jako zanimljivi rezultati.

Sigurno utakmica koja je privukla najviše pažnje jeste ona između Rangersa i PSV-a, a pobjednika nije bilo. Konačan rezultat bio je 2:2.

Rangers je u prvom poluvremenu imao razlgoa za zadovoljstvo. Naime, PSV je dominirao, ali su domaći postigli gol.

Igrala se 45. minuta kada je Dessers asistirao, a gol za vodstvo domaćeg tima postigao je Sima.

U drugom poluvremenu PSV konačno uspijeva da svoje prilike pretvori u pogodak. Sangare je u 61. minuti donio izjednačenje svojoj ekipi.

Nova radost za domaće viđena je u 78. minuti kada Matondo pogađa za 2:1, ali nisu dugo idržali domaći.

Samo dvije minute kasnije De Jong postiže gol i postavlja konačnih 2:2 na ovom susretu.

Antwerp je na svom terenu ostvario pobjedu protiv AEK-a u prvoj utakmici play-offa za Ligu prvaka.

Jedini gol viđen je u 16. minuti utakmice. Vermeeren je upisao asistenciju, a gol je postigao Janssen.

AEK je od 51. minute imao igrača više jer je Bataille dobio direktan crveni karton, ali nije ni to pomoglo gostima.

Rakow je u prvoj utakmici na svom terenu poražen od Kopenhagena, a konačan rezultat bio je 1:0 za goste.

Gol za pobjedu gostiju bio je djelo domaćeg igrača, Racovitana koji je u 9. minuti matirao svog golmana.

Rakow je uspio u 39. minuti postići gol preko Papanikolaoua, ali je poništen nakon asistencije VAR-a zbog nedozvoljene pozicije.

Vrijedi dodati i to da je utakmicu u Poljskoj sudio bh. sudija Irfan Peljto, koji je odradio sjajan posao zajedno sa svojim pomoćnicima.