Velika pobjeda Radnika protiv Mladosti

Tri velika boda za tim iz Bijeljine

Radnik je u 21. kolu Premijer lige savladao Mladost Doboj Kakanj rezultatom 3:1.

Tim Darka Nestorovića je odigrao jako dobar meč i došao je do velika tri boda u borbi za ostanak u Premijer ligi BiH.

Uvodne minute ovog meča prošle su bez uzbuđenja, ali je Radnik već iz prve šanse na utakmici došao do gola.

Igrala se osma minuta meča. Karić kratko dodaje do Milana Vušurovića, a ovaj sjajno zabija sa 20-ak metara za prednost od 2:0.

Radnik je i nakon gola bolji tim. Konstantno su jurišali prema golu, ali nije bilo neke prave šanse ispred Velića.

Prvu ozbiljnu šansu Mladost stvara u 16. minuti. Klisura dobro šutira nakon kornera, Bilobrk fenomenalno brani i spašava svoj tim.

Potom se utakmica malo smirila. Igralo se uglavnom čvrsto na sredini terena, a tek u finišu prvog dijela Huseinbašić snažno šutira, Velić sigurno brani.

Ipak, Radnik na odmor odlazi sa dva gola prednosti. Vušurović bježi odbrani Mladosti i šutira, Velić je zakačio loptu koja je krenula prema mreži, Alić je nije uspio stići i to je bilo 2:0 nakon prvih 45 minuta za Radnik.

U uvodnim minutama nastavka nismo vidjeli previše. Radnik je mirnom igrom održavao prednost, a Mladost je bila ta koja je konstantno napadala. Vrijedi svakako izdvojiti još jedan odličan pokušaj Vušurovića koji ovog puta ne pogađa.

Potom je Mladost krenula naprijed. Hiroš je prvi prijetio, falilo je preciznosti, ali gosti ipak u 84. minuti preko Dedića dolaze do gola za 2:1. Asistent je bio Kenan Šarić.

Do kraja su gosti pokušali da dođu do izjednačenja, ali Dedić u nadoknadi pravi veliku grešku, a Huseinbašić zabija za konačnih 3:1.