Mini bh. derbi u Poljskoj pripao Kovačeviću

Kovačević sačuvao mrežu

E. Ganibegović

Rakow je večeras u 19. kolu poljske Ekstraklase s visoikih 5:0 savladao Jagielloniju.

Na Miejski stadionu u prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda debakl gostiju.

U 52. minuti Sturgeon postiže gol za vodstvo domaćina, a desetak minuta poslije Niewulis duplira prednost.

Posljednjih deset minuta bilo je rezervisano za preostala tri gola. Lopez zabija u 80. minuti, odmah za njim Wdowiak, a dvije minute prije kraja Zoran Arsenić postiže gol za konačnih 5:0.

Bio je ovo i svojesvrsni bh. duel u Poljskoj. Potencijalno buduća jedinica Zmajeva, Vladan Kovačević, sačuvao je mrežu Rakowa, dok je kod gostiju svih 90 minuta odigrao povremeni bh. reprezentativac Bojan Nastić.

Rakow je trenutno na 3. mjestu s 35 bodova i ovom pobjedom su se ponovo uključili u borbu za titulu, dok je Jagiellonia na komfornom 11. mjestu s 24 osvojena boda.

Sada slijedi pauza, a u narednom kolu, 5. januara, Rakow dočekuje Wislu, dok Jagiellonia gostuje kod Termalice B-B.

Potražite više informacija na temu Ekstraklasa:

Ekstraklasa, 19. kolo:

Rakow 5:0 Jagiellonia (Sturgeon 52', Niewulis 64', Lopez 80', Wdowiak 82', Arsenić 88')