Rijeka nastavlja sa šampionskom igrom - Sada je "stradala" i Lokomotiva!

Pritisak prebačen na Dinamo i Hajduk

E. Oštraković

Fudbaleri Rijeke ostvarili su novu pobjedu na svom terenu, a ovaj put sa 4:0 savladana je ekipa Lokomotive.

Rijeka je od prve minute dominirala protiv svog današnjeg protivnika, a taj pristup im se isplatio nakon samo devet minuta igre.

Bogojević je iskoristio asistenciju Pjace i matirao je gostujuće golmana za vodstvo od 1:0.

Iako su imali prednost od 1:0 nisu domaći htjeli da stanu i nastavili su sa napadima ka golu gostujuće ekipe.

To im se isplatilo u 31. minuti kada je svoj drugi gol na ovoj utakmici postigao Bogojević.

Drugo poluvrijeme donijelo je nekoliko novih prilika za domaći tim, a treći gol na ovom susretu viđen je u završnici utakmice.

Igrala se 85. minuta kada je Pjaca asistirao, a gol je postigao Hodža.

Iako se činilo da će utakmica biti završena sa 3:0, Grgić je postigao gol u 91. minuti i tada je postavio konačan rezultat.

Nakon ove pobjede Rijeka je ostala na prvom mjestu, a sada su pritisak prebacili na Hajduk i na Dinamo.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Hajduk ima utakmicu manje i pet bodova manje od Rijeke, dok je Dinamo na dvije utakmice manje, ali i na devet bodova manje u odnosu na lidera.

Lokomoiva je nakon ove utakmice na 5. mjestu sa 29 osvojenih bodova.