Dvije golčine Pjace za veliku pobjedu Rijeke!

Domaći slavili sa 2:1

Esmer Oštraković

Ekipa Rijeke ostvarila je pobjedu na domaćem terenu u okviru 8. kola SuperSport HNL-a protiv Osijeka. Konačan rezultat bio je 2:1.

Praktično je pobjedu sa dva prelijepa gola Rijeci donio Marko Pjaca, a gosti su u finišu utakmice postigli utješni gol.

Prvo poluvrijeme ponudilo je dobar fudbal, ali golova nije bilo. Nadali su se navijači domaće ekipe da će u drugom poluvremenu njihov tim doći do pobjede.

Krenulo je fenomenalno za Rijeku u drugom poluvremenu.

Marko Pjaca je u 48. minuti sjajno šutirao iz velike daljine i postigao je prelijep gol za vodstvo svoje ekipe.

Sedam minuta kasnije bilo je 2:0, a ponovo je sve majstorski odradio Pjaca.

Uzeo je loptu gotovo na centru igrališta, sjajno prošao nekoliko protivničkih igrača i postigao svoj drugi gol.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Osijek je u 85. minuti preko Pušića smanjio na 2:1 i tako unio rezultatsku neizvjesnost, ali do boda nisu mogli.