Rodrigo rasplakao Švedsku u 92. minuti, šok za Rumune, Švicarska slavi

Kvalifikacije za EP

Dosta dramatično bilo je večeras na nekoliko mečeva kvalifikacija za Evropsko prvesntvo.

Dosta uzbudljivo bilo je u grupi F. Švedska je u Stockholmu ugostila Španiju i bila je jako blizu velike pobjede, no u 92. minuti Rodrigo zabija za 1:1 i Furija je ostaje vodeća s 20 bodova.

Berg je bio strijelac vodećeg gola za Švedsku, ali nisu domaći smogli snage da do kraja sačuvaju tu prednost.

Rumunija je imala zlatnu šansu da iskoristi remi u Stockholmu, ali je i ona u 92. minuti primila gol. Golom Mitrite u 62. Rumuni su poveli s 1:0, ali je Sorloth u nadoknadi zabio za 1:1. Uz to, Rumuni su promašili penal.

Španija ima 20 bodova, Švedska 15, Rumunija 14, pa se očekuje žestoka borba dva kola prije kraja za tu drugu poziciju.

U okviru ove grupe odigran je i meč Farskih ostrva i Malte, a tu je domaćin slavio s 1:0.

Švicarska je ostala u životu pošto je u Ženevi s 2:0 savladala Irsku u grupi D. Švicarci su golom Harisa Seferovića ostvarili pobjedu i sada su na bod od prvoplasirne Irske i drugoplasirane Danske. Drugi gol bio je autogol Duffija u 93. minuti.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Švicarska u idućem kolu dočekuje Gruziju, a Irska i Danska međusobno će odmjeriti snage u posljednjem kolu.

U drugom meu ove grupe Gruzija je gostovala Gibraltaru i, unatoč 2:0 vodstvu, na kraju jedva došla do pobjede (3:2).