Španija rutinski protiv Farskih Otoka, remi Švedske i Norveške
Švedska i Norveška odigrale su neriješeno u jako dobroj utakmici. Gosti su poveli u samoj završnici prvog poluvremena preko Johansena.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

E. Oštraković

Večeras su odigrane utakmice šestog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u grupi F.

Pobjedu je ostvarila reprezentaciaj Španije, dok su neriješeno odigrali Švedska i Norveška.

Španija je na domaćem terenu ostvarila očekivanu pobjedu protiv Farskih Otoka. Na kraju je bilo 4:0.

Samo jedan gol postignut je u prvom poluvremenu, a djelo je Rodriga i to u 13. minuti utakmice. Isti igrač povisio je na 2:0 u 50. minuti.

Do kraja utakmice viđena su još dva gola, a oba su djelo Alcacera u 90. i 93. minuti, te je tako ovjerio pobjedu Španije.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Izjednačenje Švedskoj donio je Forsberg u 60. minuti. Do kraja utakmice obje reprezetnacije pokušale su doći do pobjede, ali je ostalo 1:1.

Nakon 6. kola Španci su prvi na tabeli sa 18 bodova, druga je Švedska sa jedanaest osvojenih bodova. Norveška je na četvrtom mjestu sa devet osvojenih bodova, a Farski Otoci su poljednji bez osvojenog boda.