Prva liga FBiH

H. Zilić

Počela je nova sezona u Prvoj ligi FBiH.

U prvom kolu Rudar je u Kaknju dočekao ekipu GOŠK-a.

Rudar je sjajno otvorio meč protiv GOŠK-a i poveo već u nsedmoj minuti sa 1:0. Nakon kornera za domaće, gosti su odbili loptu koja dolazi do Sadikovića. Pomenuti fudbaler šutira sa 15 metara, lopta pogađa jednog od igrača GOŠK-a i završava u mreži Bobića.

Nevjerovatna situacija u 20. minuti. Lopta je preletila Bobića, Čehajić je krenuo sam prema golu gostiju i gostujući golman ga je sapleo s leđa, ali glavni sudija ne svira ni penal ni crveni karton golmanu gostiju. Nakon toga novo uzbuđenje i šansa za GOŠK preko Jusufbašića.

U 38. minuti nova šansa za goste, Bošnjak je pokušao iz slobodnog udarca, a u 42. minuti Jusufbašić šutira pored gola.

U nastavku mnogo bolja igra gostiju.

Bilo je nekoliko lijepih akcija. Izdvajaju se pokušaji Kobilice i Haračića. Gosti iz Gabele su svim silama pokušali doći do izjednačenja, a u tome uspjevaju u 90. minuti kada Šantić pogađa za 1:1. Nakon gola domaći su protestvovali kod glavnog sudije, smatrali su da je Šantić igrao rukom, isključen je i trener domaćih, ali ostalo je 1:1.

RUDAR KAKANJ - GOŠK 1:1 (Sadiković 7'/Šantić 90')

RUDAR KAKANJ: Bekan, Goralija, Duraković, Kulović, Kobilica, Bečak, Čehajić, Musić, Gačan, Karalić, Sadiković.

GOŠK: Bobić, Ramljak, Bošnjak, Tipurić, Hasanović, Peko, Jusufbašić, Bošković, Glibo, Rizvanović, Vulić.

Zanimljiv meč u prvom kolu Prve lige FBiH odigran je i u Hadžićima.

Nakon borbenog prvog poluvremena na duelu Radnika i TOŠK-a u nastavku odličan fudbal.

Gosti iz Tešnja dolaze od gola u 54. minuti preko Delića, a onda Šljivar u 66. minuti majstorskim golom iz slobodnjaka pogađa za 1:1 i ispostavit će se postavlja konačan rezultat pomenutog susreta

RADNIK - TOŠK 1:1 (Šljivar 66'/Delić 54')

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

RADNIK: Mudželet, Kovačević, Ramić, Fejzić, Oputar, Konjhodžić, Šehić, Jašarević, Vladavić, Sadiković, Jusupović.

TOŠK: Muratspahić, Dubačkić, Imamović, Delić, Mehić, Šehić A., Mujagić, Delić, Šehić B., Kadrić, Tabak.