Bratstvo odnijelo puni plijen iz Kaknja

Rutinski trijumf

S. Grebović

Danas je odigrano šest utakmica 25. kola Prve lige Federacije, među kojima je i onaj dvoboj između Rudara i Bratstva.

Rudar je bolje ušao u ovaj susret. U devetoj minuti su postigli gol, ali im je isti poništen zbog navodnog ofsajda. Samo minut kasnije domaćima je dosuđen kazneni udarac.

Odgovornost je preuzeo Gačan, ali je njegov udarac sa bijele tačke otišao pored gola.

I kako to obično biva kada ne iskoristite svoje šanse uslijedi kazna. Poturalić je na drugoj strani u 16- pogodio za vodstvo svog tima.

U 32. minuti isti igrač udvostručuje prednost na 2:0. Šok za domaće Kakanjce.

Nastavak meča nije ponudio uzbuđenja kao prvi dio. Ekipa Rudara nije pronalazila put do mreže pa je ostalo 0:2 za goste iz Gračanice.

Bratstvo je tako vezalo četvrtu pobjedu u prvenstvu i izbili su na četvrtu poziciju sa 40 bodova. Rudar je pao na šesto mjesto sa 38 bodova.