Rudar ponovo slavio, Fahrudin Kovač junak Kakanjaca!

Derbi meč odigran u Kaknju

S. Mlaćo

Jedan od derbija ovog kola odigran je u Kaknju. Snage su odmjerili Rudar i TOŠK, a domaći su na krilima sjajnog Fahrudina Kovača slavili 2:1 i ponovo obradovali svoje navijače.

U 16. minuti velika šansa za Rudar. Sam je ostao Fahrudin Kovač, ali pogađa samo prečku.

Gosti su uzvratili u 28. minuti kada Šabić izlazi sam na Bekana, no bio je sebičan i propala je sjajna šansa.

Domaći su se radovali u 38. minuti. Ubacio je Bešić, najbolje se snašao Fahrudin Kovač i zatresao mrežu Strike.

Rudar drugo poluvrijeme otvara velikom šansom za Mirzu Kovača, a zatim period bolje igru gostiju.

Poturalić u 56. minuti najbolje skače i glavom matira Bekana, da bi već u narednom napadu Škrijelj mogao pogoditi za preokret, ali loše je šutirao iz izgledne pozicije.

Rudar se ipak budi, pa prijeti Kobilica, no ostalo je 1:1 do 83. minuti kada je dosuđen jedanaesterac za Kakanjce, sasvim opravdano.

Fahrudin Kovač je uzeo loptu i sigurno pogodio.

Rudar je tako došao do nove pobjede i nastavio sa sjajnim igrama ove sezone, dok je za TOŠK bio treći poraz ove sezone.

FK Rudar Kakanj - NK TOŠK 2:1

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Rudar: Bekan, Cana, Bešić, Hrelja, Kovač, Kobilica, Ajanović, Musić, Kovač, Popović, Gačan.

NK TOŠK: Strika, Šehić, Koprivica, Škrijelj, Kurdić, Carvalho, Dizdarević, Poturalić, Mazić, Kitanović, Šabić.