Rudar se prošetao Vitezom, remi Goražda i TOŠK-a

Prva liga FBiH

Rudar je u Vitezu deklasirao istoimenu domaću ekipu, dok je bez golova završen duel Goražda i TOŠK-a.

Kakanjci su u Vitezu ostvarili visoku pobjedu i čini se lakše od očekivanog.

Skoro kompletno prvo poluvrijeme Vitez je odolijevoa napadima Rudara, a onda je Subašić postigao gol za 1:0 i tu se "otvorilo" gostujućoj ekipi.

U nastavku je dosuđen penal za goste, Kobilica je povisio na 2:0. Mirza Kovač je povisio na 3:0, a konačnih 4:0 postavio Fahrudin Kovač.

Rudaru je ovo bila šesta pobjeda i sada je na petoj poziciji i još uvijek je u igri za sami vrh, dok je Vitez u donjem dijelu tabele sa 10 bodova.

U Goraždu je ekipa Goražda remizirala sa TOŠK-om, a meč je završen bez golova. Imali su Tešanjci blagu ulogu favorita, ali mogu na kraju biti zadovoljni i bodom. Vidjeli smo nekoliko dobrih prilika na obje strane, no mreže su mirovale.

TOŠK je trećeplasirani tim lige sa 20 bodova, dok vodeći Velež ima 27, a drugoplasirana Zvijezda 23 boda.

Vitez - Rudar 0:4

NK Vitez: Kragić, Ćatić, Sarvan, Šivšić, Bašović, Salihagić, Vujica, Durak, Fazlić, Petrović, Bešić.

FK Rudar Kakanj: Jamaković, Čehajić, Goralija, Kubat, Subašić, Kovač, Fočo, Musić, Kovač, Topalović, Spahić.

Goražde - TOŠK 0:0

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Goražde: Radović, Gluhačević, Dučić, Korjenić, Huseinspahić, Šehić, Blagojević, Islamagić, Dizdarić, Kapetan, Mirković.

NK TOŠK: Strika, Koprivica, Mrguda, Kurdić, Rastoka, Kalesić, Kadušić, Dizdarević, Ivković, Hasić, Škrijelj.