Rudar u Kaknju bolji od Gradine, sjajni Samardžić srušio Tomislav u Bihaću

Mečevi 12. kola Prve lige FBiH

E. Čaušević, foto: D. Kurbegović

Fudbaleri Rudara danas su na svom terenu pobijedili Gradinu sa 1:0 u meču 12. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Rudar je pred svojim navijačima uspio da dođe do važna tri boda s kojim će se približiti ekipama u vrhu tabele.

Prvu šansu na meču imala je Gradina kada je Bekan spasio domaće. Gradina je bila nešto bolja na otvaranju utakmice, ali nisu uspjeli da to krunišu golom.

Rudar je zaprijetio prvi put preko Gačana, no gola nije bilo. U 30. minuti Kobilica odlično izvodi slobodan udarac, ali Kršić to sjajno brani.

No, samo tri minute kasnije Rudar je došao do prednosti. Sudija je svirao penal za domaći tim, a precizan s bijele tačke bio je Kulović za 1:0 što je bio i odlučujući trenutak ove utakmice.

Rudar je do drugog gola mogao u 53. minuti kada je Čehajić bio u sjajnoj šansi, no oklijevao je i ostalo je 1:0. Dvije minute kasnije pokušao je ponovo Kulović, no ni ovaj put nije bilo gola.

Ekipa iz Kaknja do kraja utakmice uspjela je da zadrži prednost i osvoji nova tri boda.

Pobjedu dana upisalo je i Jedinstvo koje je u Bihaću pobijedilo ekipu Tomislava sa 3:1. Jedinstvo je do prednosti došlo u 42. minuti kada je Samardžić pogodio za 1:0.

Do 2:0 Jedinstvo je stiglo u 66. minuti, a strijelac je ponovo bio Samardžić. Gosti su smanjili na 2:1 nakon toga preko Križanca, no danas fantastični Samardžić je u 75. minuti zabio hat-trick za konačnih 3:1.

Mladost je u gostima s minimalnih 1:0 pobijedila Simm Bau fantastičnim golom Jusića u 93. minuti, dok u meču Orašje - Radnik danas nije bilo golova.