Fenjeraš HNL-a na putu da obori negativne rekorde evropskog fudbala

Novi poraz Rudeša

Haris Zilić

U 31. kolu HNL-a ekipa Rudeša je nastavila po starom i fenjeraš HNL-a ozbiljno prijeti da sruši sve negativne rekorde u evropskom klupskom fudbalu kada je u pitanju jedna takmičarska sezona.

Rudeš je i danas doživio poraz, a to je bio ukupno 26 u prvenstvu, imaju samo jedan trijumf, četiri remija i svega sedam osvojenih bodova.

Od Rudeša danas je kao gost bio bolji Varaždin rezultatom 2:0 u utakmici koja nije bila rezultatski puno značajna.

Varaždin je u sredini tabele, daleko od evropskih pzoicija, a Rudeš je prošlo kolo i matematički ispao iz HNL-a.

Gosti su danas došli do vodstva u 29. minuti pogotkom Postonjskog, a 0:1 je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je bilo otvorenog fudbala, dosta prilika pred oba gola, a Varaždinci svoju koriste u ranoj fazi drugog poluvremena.

U 59. minuti Dabor na asistenciju Nekića pogađa za vodstvo gostiju od 2:0.

Bilo je do kraja utakmice još lijepih akcija, prilika, igralo se otvoreno, ali ostalo je konačnih 2:0 za goste iz Varaždina.

Rudeš je dakle fenjeraš sa samo sedam osvojenih bodova, a naredno kolo putuju u goste na Poljud kod ekipe Hajduka.

Varaždin je skočio na šesto mjesto sa 36 osvojenih bodova, a u narednom kolu imaju težak susret jer dočekuju ekipu Dinama koja se bori za titulu.