Ruizov gol za pamćenje, Udinese nemoćan protiv Napolija
Večerašnjom pobjedom Napoli je smanjio zaostatak za Juventusom. Sada su četiri boda iza aktuelnog šampiona i sigurno da neće tako lako odustati od borbe za titulu (Foto: EPA)

Uvjerljiva pobjeda

Fudbaleri Napolija pobijedili su kao gosti Udinese sa 0:3 u susretu 9. kola italijanske Serie A.

Iako je Udinese bio jako tvrd orah na kraju je Napoli stigao do uvjerljive pobjede sa dva gola u samom finišu.

Tim Carla Ancelottija je poveo u 14. minuti. Spektakularan gol postigao je Fabien Ruiz za prednost od 0:1.

Iako je šansi bilo mnogo promjene rezultata nije bilo sve do 82. minute. Dosuđen je penal za goste, a Mertens je precizan za 0:2.

Tačka na ovaj meč stavljena je u 85. minuti. Nekoliko sekundi po ulasku u igru Marko Rog je pogodio za konačan rezultat meča od 3:0.

Napoli je zasluženo upisao tri boda i prvi su pratioc Juventusa koji je danas kiksao protiv Genoe (1:1).