Stara dama ne odustaje od borbe za Ligu prvaka

Treći vezani trijumf u Seriji A

H. Zilić

Juventus je vezao treći trijumf u prvenstvu i bez obzira na kaznu od 15 bodova oduzimanja, mogli bi se do kraja sezone boriti za plasman u Ligu prvaka.

U 23. kolu Serije A večeras su savladali Speziju na gostovanju rezultatom 0:2.

Juve je i prije susreta bio favorit, ali oprezno su ušli u utakmicu. Bilo je tu lijepih akcija, prilika, međutim bez promjene rezultata do 32. minute.

U pomenutoj minuti Kostić je uposlio Keana koji pogađa za 0:1.

Zasluženo vodstvo Stare dame iz Torina s kojim se otišlo na poluvrijeme.

U nastavku slična igra na terenu. Gosti su bili strpljivi, a domaćini nisu puno toga smišljenog napravili prema naprijed.

Kada se došlo do sredine drugog poluvremena i trenutka kada se lomi utakmica, Juve je ubacio u brzinu više.

U 66. minuti Danilo asistira, a Di Maria pogađa za 0:2.

Nakon drugog gola Juventusa pao je i tempo igre, gosti su rutinski čuvali stečenu prednost. Ostalo je do kraja 0:2.

Juventus je sada na 32 boda, skočili su na sedmu poziciju na tabeli. Četvrtoplasirani Lazio ima 42 boda i borba za Ligu prvaka nije tako nedostižna bez obzira na kaznene minus bodove.

Do kraja prvenstva ostalo je 15 kola, a u narednom Juventus u gradskom derbiju dočekuje Torino.

Što se tiče Spezije oni su na 17. mjestu, poziciju iznad opasne sa zone sa 19 boidova, dva više od Verone koja je prvi tim u opasnoj zoni.

Zaprati Juventus, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: