H. Zilić

Scudetto je sve bliže jugu Italije. Fudbaleri Napolija se nemaju namjeru zaustavljati, igraju sjajno ove sezone i to su još jednom dokazali.

U 21. kolu Serie A upisali su novi tirjumf, ovaj put na gostovanju.

Savladali su Speziju sa 0:3, a otpor domaćina slomili su u drugom poluvremenu.

U 47. minuti Kvaratskhelia je iz penala pogodio za 0:1, tako da drugi period nije mogao bolje početi za Napoli.

Taj trenutak kao da je slomio domaćine pa je Napoli ubacio u petu brzinu.

U 68. minuti Osimhen pogađa za 0:2, a isti igrač u 73. minuti pogađa za konačnih 0:3.

Napoli je do kraja meča mogao do još kojeg pogotka, ali odbrana Spezije je u nekoliko navrata dobro reagovala.

Napolitanci su se učvrstili na liderskoj poziciji sa 56 bodova.

Prvi pratioc je Inter sa 40 bodova i utakmicom manje, ali to je sve daleko od ove sezone sjajnog Napolija.

Napoli je nedavno ispao iz Kupa Italije od Cremonesea tako da je cilj ove sezone jasan, a to je napokon osvajanje Scudetta.

Napoli na titulu čeka više od tri decenije i vremena Diega Aramanda Maradone.