Remi Napolija i Torina, golovi pali u rasponu od tri minute

Bez pobjednika u Napulju

E. Ganibegović

U okviru 28. kola italijanske Serije A večeras su se sastali Napoli i Torino. Meč je završen 1:1.

Khvicha Kvaratskhelia je imao prvu šansu na utakmici. Igrala se 15. minuta kada mu Vanja Milinković-Savić sjajno brani.

Uslijedila je zatim revija žutih kartona. Zapata kod gostiju, a Osimhen i Jesus kod domaćih su dobili javne opomene.

Pred kraj prvog dijela nove dvije šanse i to po jedna na obje strane. Prvo je Ricardo pokušao iz slobodnjaka, malo pored gola Napolija.

Khvicha Kvaratskhelia je dvije minute kasnije mogao da kazni to, ali je Vanja Milinković-Savić ponovo izašao kao pobjednik iz duela s njim.

Zato nije u 61. minuti. Mario Rui je asistirao, a gruzijski reprezentativac zabija za 1:0.

Međutim, samo tri minute kasnije gosti dolaze do poravnanja. Antonio Sanabria dolazi do odbijene lopte i pogađa za 1:1.

Napoli je mogao do pobjede u 86. minuti. Khvicha Kvaratskhelia je ponovo bio u šansi, ali Vanja Milinković-Savić opet izlazi kao pobjednik.

Gruzijski fudbaler je i u nadoknadi zaprijetio. Njegov sjajan udarac odlazi tik iznad prečke gola gostiju i možemo reći da ako je neko zaslužio tri boda večeras, onda je to Napoli.

Nakon ove utakmice Napoli je na sedmom mjestu s 44 boda. Torino ima šest bodova manje na desetoj poziciji.

Naredno kolo Napoliju donosi gostovanje kod lidera Intera, dok će Torino u goste kod Udinesea.