Spasitelj Sjeverne Irske o Grbavici: "Teško je ovo mjesto za igrati..."

Zmajevi izgubili na penale

Bosna i Hercegovina je vodila protiv Sjeverne Irske, a na kraju je izgubila poslije slabijeg izvođenja penala i tako ostala bez plasmana na Evropsko prvenstvo.

Reprezentaciju Sjeverne Irske je spasio Niall McGinn koji je početkom drugog poluvremna kada je zabio za 1:1.

U izjavi poslije utakmice McGinn je kazao da stadion Grbavica nije mjesto na kojem je lako igrati, ali da su on i saigrači na kraju ostvarili zacrtani cilj.

"Mislim da nismo imali najbolji start, stavili su nas pod pritisak. Ovo je teško mjesto za igrati i imaju dosta dobrih igrača", kazao je krilni fudbaler.

"Znali smo kako se regrupisati na poluvremenu, drugo poluvrijeme smo počeli veoma dobro, stvarali smo šanse i uspjeli smo biti u pravo vrijeme na pravom mjestu i izjednačiti."

"Najvažnije je da smo pobijedili i prošli dalje", zaključio je Niall McGinn.

Posljednja prepreka za drugi uzastopni plasman na Euro za Sjevernu Irsku bit će Slovačka, taj meč će se igrati 12. novembra u Belfastu.