Sloboda grabi ka WWin ligi - Hrabra Budućnost "pala" na Tušnju

Sada je "plus šest" za Tuzlake

E. Oštraković, foto: E. Dindić

Posljednju utakmicu u okviru 18. kola na Tušnju su odigrale ekipe Slobode i Budućnosti iz Banovića.

Utakmica koja je okarakterisana kao derbi kola jer se radilo o duelu prvoplasirane Slobode, te trećeplasirane Budućnosti ponudila je mnogo prilika na obje strane.

Na samom otvaranju utakmice dobra prilika za goste iz Banovića, ali nije se najbolje snašao Mešanović. Nekoliko minuta kasnije pokušao je i Trumić, ali lopta ide preko gola.

Prvu priliku na ovoj utakmici Sloboda je imala u 8. minuti. Nakon kornera šutirao je Ignjatović, ali Husić spašava sa gol linije.

Budućnost je ponovo pokušala u 11. minuti preko Huseinspahića, ali ni to nije dalo razloga za slavlje gostima.

Dvije minute nako toga ekipa Slobode dolazi do vodstva. Kalesić je primio loptu na lijevoj strani, krenuo prema kaznenom prostoru i na kraju je postigao jako lijep gol.

Probao je Hadžibeganović u petnaestoj minuti sa dvadesetak metara, ali nije bio precizan bek Slobode.

Saletović je u 27. minuti postigao gol za Budućnost, ali je on poništen zbog prekršaja nad golmanom Slobode Azirom Muminovićem.

Prva naredna prilika donijela je novi gol. Igrala se 29. minuta kada je Dilaver postigao gol za vodstvo Slobode od 2:0.

Uspjeli su gosti doći do gola u posljednjim trenucima prvog poluvremena, a Husić je bio strijelac.

Drugo poluvrijeme otvoreno je pokuašajem Saida Husejnovića iz slobodnog udarca, ali lopta ide malo pored gola.

Nakon toga pravi zicer za Delića, ali je fudbaler Slobode užasno šutirao i propala je velika prilika za Tuzlake.

Četiri minute kasnije Huseinspahić je sjajno šutirao, Muminović je bio matiran, ali lopta ide malo pored gola.

Ponovo je Huseinspahić probao u 64. minuti, ali je ovaj put golman Slobode sjajno reagovao i odbranio udarac igrača Budućnosti.

Tražili su igrači Budućnosti penal u 70. minuti zbog navodnog igranja rukom jednog igrača Slobode, ali sudija Kukić je samo odmahnuo rukama.

Nakon toga u 76. minuti fenomenalna odbrana mladog golmana Budućnosti Ikanovića. Sam je na njega išao Kalesić, ali je to sjajno odbranio golman gostiju.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Baltić je probao u 84. minuti, ali nije njegov pokušaj glavom previše zabrinuo Muminovića i navijače Slobode.

Uspjela je Sloboda postići još jedan gol. Hadžanović je pogodio, ali uz velike proteste gostiju koji su smatrali da je njihov golman bio fauliran.

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: