Rodri šutirao i postigao pogodak, Morata stajao ispred golmana, ali VAR odlučio da je sve čisto

Španija izjednačila protiv Gruzije

Haris Zilić

Sjajan meč gledamo u osmini finala Evropskog prvenstva izmešu Španije i Gruzije, a rezultat nakon prvog poluvremena je 1:1 u utakmici gdje Gruzija igra hrabro.

Vodili su Gurzijci 1:0 autogolom Le Normanda od 18. minute utakmice, ali Španija stiže do poravnanja u 39. minuti.

Nakon jedne akcije Furije lopta dolazi do Rodrija koji je precizno šutirao sa nekih 20 metara i pogodio za poravnanje na 1:1.

Ipak, kod udarca Rodrija ispred golmana Mamardashvilija stajao je Morata.

Istina, Morata nije tijelom zaklanjao gruzijskog golmana, pa nije skroz bio na putanji lopte.

Gol se provjeravao, ali iz VAR sobe je odlučeno da je sve čisto.

Ova situacija je podsjećala i na gol Nizozemske protiv Francuske kada je VAR poništio zbog ometanja golmana.

Utakmica Španije i Gruzije mogla bi biti veoma zanimljiva i u nastavku.

Španci su u ovaj duel ušli kao veliki favoriti, ali Gruzija igra hrabro i na poluvremenu ima pozitivan rezultat protiv jake Španije.