Dudić nije uspio zaustaviti Partizan

Poraz Radničkog

Haris Zilić

U 4. kolu Super lige Srbije, Radnički 1923 je u Kragujevcu ugostio lidera na tabeli Partizan i izabranici Feđe Dudića nisu uspjeli da zaustave beogradski tim.

Partizan je na kraju slavio sa ubjedljivih 4:0, iako početak utakmice nije to najavljivao.

Prvih pola sata igralo se veoma borbeno, bilo je prilike pred oba gola, a onda slavlje za goste.

Partizan je iz prvog udarca u okvir gola poveo sa 0:1, strijelac je bio Kalulu u 34. minuti na asistenciju Sladanha i to je bio rezultat prvog polvuremena.

U nastavku domaćini su pokušali da se vrate u susret, ali njihove nade pale su sredinom drugog poluvremena.

Nikolić je u 63. minuti iskoristio dodavanje Meniga i pogodio za 0:2 i tada već ozbiljnu prednost gostiju iz Beograda.

U 70. minuti Partizanu je poništen pogodak, ali u 81. minuti nije bilo spasa za Radnički, Saldanha je pogodio za 0:3.

Da stvar bude teža za Radnički u 69. minuti prije trećeg gola Partizana drugi žuti karton i isključenje zaradio je Mitrović tako da su izabranici Feđe Dudića meč priveli s igračem manje.

Do kraja meča još jedan gol u mreži Radničkog. Za konačnih 0:4 pogodio je Nikolić u 87. minuti na asistenciju Stjepanovića