Sudija Džemidžić junak utakmice u Tešnju

Spasio golmana Viteza

U Tešnju je danas odigran posljednji meč 24. kola Prve lige FBiH, a TOŠK je s 2:0 savladao Vitez.

Golove za domaće postigli su Koprivica u 10. i Hasić u 28. minuti iz penala, no igrač utakmice je bio sudija Ernis Džemidžić iz Goražda.

Naime, na otvaranju drugog dijela golman Viteza Jurica Badrov glavom je udario u stativu, nakon čega je nepomično ostao ležati na travi.

Sudija Džemidžić mu je pritrčao u pomoć i izvadio mu je jezik, kako bi spriječio gušenje i fatalne posljedice.

Badrov je u 53. minuti napustio utakmicu uz aplauze tešanjske publike, a sada je u dobrom stanju.