Torino furiozno ušao u 2022. godinu: Zaleđen je Vlahović i njegova Fiorentina

E. Ganibegović

Torino je u 21. kolu italijanske Serije A s 4:0 savladao Fiorentinu.

Prvi gol vidjeli smo u 19. minuti, a za vodstvo domaćeg tima pogađa Singo.

Samo četiri minute kasnije na semaforu 2:0, a pogodio je Brekalo.

Nije se hrvatski ofanzivac zaustavio na tome, pa je u 31. minuti postigao novi pogodak, 3:0.

Drugo poluvrijeme donosi nam samo još jedan gol u mreži Viole, a u 58. minuti njihovu sudbinu zapečatio je Sanabria.

Dušan Vlahović tako nije nastavio svoj golgeterski niz, a defanzivci Torina odradili su odličan posao i zaustavili njega i njegovu ekipu. Srbijanski napadač izašao je u 73. minuti.

Torino se ovom pobjedom popeo na deveto mjesto tabele s 28 bodova, dok je Fiorentina šesta s četiri boda više.

U narednom kolu Torino gostuje kod Sampdorije, dok Fiorentina dočekuje Genou.