TOŠK u generalci slavio protiv Bratstva u Gračanici

Posljednja pripremna utakmica pred početak prvenstva

E. Oštraković

Fudbaleri TOŠK-a slavili su u posljednjoj pripremnoj utakmici pred nastavak prvenstva u Prvoj ligi Federacije BiH. Oni su gostovali u Gračanici i sa 3:2 su savladali ekipu Bratstva.

Domaćoj ekipi pripalo je otvaranje utakmice, ali do vodstva prvi dolaze gosti iz Tešnja.

Nakon jedne gužve pred golom domaćeg tima najbolje se snalazi Nuhanović koji matira Arnautovića za vodstvo TOŠK-a.

Poravnanje Gračanlijama, također nakon kornera donio je Sousa koji je pomalo i sretno savladao golmana gostujuće ekipe.

Ipak, ubrzo TOŠK dolazi do novog vodstva. Nakon jednog udarca sa distance lopta se odbija do Gasala koji postiže gol za novo vodstvo svoje ekipe.

Nisu se domaći predavali, te su uspjeli doći do novog poravnanja u prvom poluvremenu, a gol je ovaj put postigao Devedžić.

U drugom poluvremenu TOŠK je uspio postići i treći gol i tako ostvariti pobjedu na ovoj utakmici.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Vrijedi istaći i to da je i TOŠK-u, ali i Bratstvu poništen po jedan pogodak zbog nedozvoljene pozicije.

TOŠK u 16. kolu Prve lige FBiH dočekuje ekipu Budućnosti iz Banovića, dok Bratstvo na svom terenu igra sa Gradinom.