TOŠK rutinski protiv Goražda: Okvir gola goste spašavao od "brodoloma"

H. Zilić

Posljednji duel petog kola Prve lige FBiH odigran je u Tešnju.

Domaći TOŠK ugostio je Goražde i slavio rezultatom 3:0.

TOŠK je krenuo ofanzivno. Mahmutović propušta dobru priliku na startu utakmice.

Domaći krunišu sjajan start u osmoj minuti. Tabak je asistirao, a Mahmutović pogađa za 1:0.

U 28. minuti lijepa akcija Goražda preko Handžića, ali izostala je realizacija. Pet minuta kasnije šansa za domaće preko Mujagića.

U finišu prvog poluvremena uzbuđenja. Šehić je prvo pogodio prečku nakon proigravanja Tabaka, a minut kasnije Mhamutović pogađa za 2:0 asistent je bio Delić.

U nastavku slična igra na terenu, domaći su bili bolji rival.

Šehić postiže treći gol za TOŠK u 60. minuti za 3:0, čime ovjerava trijumf domaćih.

Do kraja meča Mahmutović je pogodio prečku u 71. minuti, a zatim i stativu 85. minuti.

Ostalo je do kraja 3:0.

TOŠK - GORAŽDE 3:0 (Mahmutović 8', 45', Šehić 60')

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

TOŠK: Muratspahić, Dubačkić, Imamović, Mahmutović, Delić, Šehić, Mujagić, Delić, Šehić, Zec, Tabak.

GORAŽDE: Ćulov, Antić, Dučić, Mehić, Pljevljak, Jolović, Salanović, Koprivica, Islamagić, Karić, Handžić.