TOŠK slavio u Gradačcu, preokret Travnika protiv Orašja

Prva liga FBiH

U subotu su odigrane utakmice drugog kola Prve lige Federacije BiH.

Gradačačka Zvijezda upisala je i drugi poraz na startu nove sezone. Nakon poraza u Banovićima od Budućnosti, danas su poraženi i na svojoj Banja Ilidži, sada rezultatom 1:2.

Bivši igrač Zvijezde, Selmir Mahmutović, postigao je po jedan pogodak u oba poluvremena i tako priredio veliko razočarenje domaćoj publici, koja je očekivala puno više od svojih igrača na startu sezone. Uspio je Fačić u finišu da ublaži poraz Zvijezde golom s bijele tačke.

Na Piroti snage su odmjerili Travnik i Orašje, a duel je završen pobjedom domaćeg sastava, koji je uspio da preokrene (2:1).

Salko Nargalić je u ranoj fazi meča šokirao domaćina i zatresao mrežu, ali su Veziri kasnije uspjeli da se vrate.

U 37. minuti je dosuđen penal, a Neven Vujica je precizan za 1:1. U nastavku meča napadi Travnika, koji je po svaku cijenu želio upisati pobjedu, da bi Sijamija slomio otpor gostiju sa sjevera. Imali su gosti dobru šansu da izvuku bod, ali je Vasilj odbranio penal.

Zvijezda - TOŠK 1:2

NK Zvijezda: Maslić, Berbić, Hukara, Mahmutović, Fačić, Huseinbašić, Živković, Kovčić, Lugavić, Živanović, Vidović.

NK TOŠK: Muratspahić, Dubačkić, Imamović, Mahmutović, Mehić, Šehić, Mujagić, Delić, Šehić, Kadrić, Tabak.

Travnik - Orašje 2:1

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Travnik: Vasilj, Brljak, Tabaković, Fazlić, Hadžikadunić, Sijamija, Palić, Vujica, Vujica, Ćatić, Sažić.

HNK Orašje: Čalaković, Smajlović, Dobrilović, Blagojević, Nargalić, Mendeš, Matolić, Janjić, Kojić, Mikić, Vujić.

Zaprati NK Zvijezda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: