Chelsea i Tottenhamu pokazao svoju moć, lista strijelaca izgleda neobično

Londonski derbi

H. Zilić

U petom kolu Premiershipa londonski derbi odigrali su Tottenham i Chelsea.

Na kraju su slavili Plavci sa 0:3 u utakmici gdje je domaći tim bio oslabljen, ali pružio je dobru partiju.

Utakmicu je presudilo drugo poluvrijeme gdje je Chelsea imao potpunu dominaciju.

Strijelci za Plavce su u ovoj utakmici bili zanimljivi, a pogađali su oni od kojih se to i najmanje očekivalo.

U 49. minuti za 0:1 pogodio je Thiago Silva, a na 0:2 povisio je N'Golo Kante u 57. minuti. Končanih 0:3 postavio je Rudiger u 90+2. minuti. Tri fudbalera kojima je postizanje pogodaka zadnji zadatak na terenu.

Do kraja meča Chelsea je mogao i do ubjedljivijeg trijumfa, ali Werner je promašio nekoliko izglednih prilika.

Nakon pet kola, Chelsea je na drugom mjestu sa 13 bodova koliko imaju lider Liverpool i trećeplasirani Manchester United, dok je Tottenham na sedmoj poziciji sa devet osvojenih bodova.

Zaprati Chelsea, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: