Varešanović junak Rizespora, Višća asistent u rapsodiji Trabzonspora

Turska Super lig

H. Zilić

Odigrana su dva duela četvrtog kola turske Superlig, a vidjeli smo ukupno sedam golova, od čega je čak šest postginuto na meču Kasimpase i Trabzonspora.

Trabzonspor je kao gost deklasirao Kasimpasu sa 5:1.

Briljirao je Bardhi sa dva gola, a u strijelce su se još upisivali Destan, Benković i Gurpuz.

Naš Edin Višća je u timu Trabzonspora upisao asistenciju za prvi gol na utakmici kada je pogodio Destan u 15. minuti.

Višća je teren napustio u 63. minuti, a umjesto njega je ušao Teklić, dok je u timu Kasimpase u startnoj postavi bio Haris Hajradinović.

Rizespor je ostvario minimalan i vrijedan trijumf protiv Karagumruka rezultatom 1:0, a junak je bio bh. reprezentativac Dal Varešanović.

Varešanović je pogodio u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena i to se ispostavilo kao gol odluke.

Dobio je jednu dugu loptu i onda rutinski poentirao. Asistent kod gola bio je Pala.