Sparina kao idealan alibi za lošu utakmicu: Tuzla City i Sloboda potpuno razočarali

Tuzlanski derbi završen bez pobjednika

H. Zilić

Tuzlanski derbi u četvrtom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrali su Tuzla City i Sloboda.

Zbog radova na stadionu Tušanj meč se igrao na stadionu Banja Ilidža u Gradačcu, a okončan je nepopularnim rezultatom 0:0.

Utakmica je počela veoma borbeno.

U prvom poluvremenu vidjeli smo dosta prekršaja čak i četiri žuta kartona.

Što se tiče prilika pred golovima nismo zabilježili nijednu ozbiljniju šansu.

Jedino vrijedno spomena je pokušaj Jusića za Slobodu nakon cenatršuta Maksimovića u 32. minuti i lukav pokušaj Mišića na drugoj strani nakon prekida u 19. minuti meča.

Prvo poluvrijeme je ponudilo i dosta grešaka na sredini terena, ali oba tima su pokazala želju i borbu da dođu do pozitivnog rezultata.

Početkom drugog poluvremena atraktivan pokušaj Komazeca škaricama u 52. minuti, ali Fejzić se nije dao iznenaditi na golu Tuzla Citya.

Nakon toga dosta tvrda utakmica bez pravih i konkrentih prilika uz dosta borbe na sredini terena, a Sloboda od 75. minute ostaje sa igračem manje nakon što je Kurtalić dobio drugi žuti karton.

Ipak do kraja utakmice nije bilo golova i remijem 0:0 okončan je prvi tuzlanski derbi ove sezone.

TUZLA CITY - SLOBODA 0:0

TUZLA CITY: Fejzić, Šukilović, Nukić, Smajlagić, Leonard, Kuzmanović, Karjašević, Čeliković, Mišić, Mehidić, Mendeš.

SLOBODA: Erić, Jusić, Devedžić, Maksimović, Mehmedović, Komazec, Kurtalić, Osmić J., Kapetanović, Osmić M., Delić.

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: