Ubjedljiva pobjeda Bratstva u Visokom, remi u Tešnju

Prve liga FBiH, 28. kolo

Prežaljena Bosna iz Visokog je danas na svom terenu ugostila Bratstvo u utakmici 28. kola Prve lige FBiH. Na kraju su gosti slavili trijumf rezultatom 1:4.

Dobro su domaći otvorili utakmicu, ali je ipak do vodstva stiglo Bratstvo i to golom Koste Bajića nakon nešto više od pola sata igre u Visokom.

Gosti su u samom finišu prvog dijela stigli do novog gola. Jaganjac je na asistenciju Diabanga postavio rezultat prvog poluvremena - 0:2.

Nakon 10-ak minuta igre u nastavku Bosna je uspjela smanjiti zaostatak preko Ćosića, ali su gosti imali odgovor.

Samo dvije minute su Bratstvu bile potrebne za dva gola. Prvo je Bajić pogodio za 1:3, da bi isti igrač koji trenutak kasnije povisio na 1:4 dvadeset minuta prije kraja utakmice.

Ispostavilo se da je 1:4 konačni rezultat utakmice.

Bosna - Bratstvo 1:4

Bosna: Sirćo, Tutundžić, Alić, Vignati, Džafić, Muharemović, Čiva, Pandžić, Bešić, Čomaga, Cibra.

Bratstvo: Divković, Mujčić, Buljić, Šuša, Diabang, Ćosić, Jaganjac, Helić, Sejdić, Bajić, Stojanov.

TOŠK je na svom terenu ugostio ekipu Zvijezde, a duel ove dvije ekipe je zarvšen rezultatom 1:1.

Rastoka je doveo TOŠK u vodstvo u 7. minuti, a iako je viđeno dosta uzbuđenja u nastavku utakmice, na naredni gol se čekalo do samog finiša.

Tada je rezervista Mehić pogodio za konačnih 1:1.

TOŠK - Zvijezda 1:1

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

TOŠK: Bošnjak, Šeghić, Kitanović, Koprivica, Kurdić, Mace, Rastoka, Kalesić, Hasić, Pavlović, Dacić.

Zvijezda: Ružić, Kadić, Petrović, Kurtalić, Vučić, Lukić, Antić, Šarkanović, Maksimović, Jazvin, Đekić.