Urugvaj bolji od Kolumbije, prvi trijumf Brazila

Argentinci ponovo razočarali svoje navijače

E. Čaušević

U Južnoj Americi rano jutros odigrane su četiri utakmice drugog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine koje se igra u Rusiji.

Derbi drugog kola igrali su Urugvaj i Kolumbija, a domaća reprezentacija je lakše od očekivanog slavila sa 3:0.

Urugvajci su do prednosti došli u 34. minuti kada je mrežu gostiju zatresao Godin.

Domaća selekcija vodstvo je udvostručila u 51. minuti preko Rolana, a konačnih 3:0 postavio je u 87. minuti Abel Hernandez.

Brazil je uspio savladati selekciju Venezuele sa 3:1.

Dva gola za Brazil postigao je Willian, dok je jedan dodao Oliveira.

Utješni gol za goste postigao je Santos.

Čile je kao gost savladao Peru sa 4:3, a po dva gola postigli su Alexis i Eduardo Vargas.

Za Peruance dva gola dao je Farfan, dok je u sudijskoj nadoknadi pogodio Guerrero.

Novo razočarenje svojim navijačima priredila je reprezentacija Argentine koja je odigrala 0:0 na gostovanju protiv Paragvaja.

Kvalifikacije za SP, 2. kolo:

Urugvaj – Kolumbija 3:0 (Godin 34', Rolan 51', Hernandez 87')

Brazil – Venezuela 3:1 (Willian 31', 42', Oliveira 73', Santos 64')

Peru – Čile 3:4 (Alexis 7', 44', Vargas 41', 49', Farfan 10', 36', Guerrero 92')

Paragvaj – Argentina 0:0