Utakmica iz Bundeslige koja budi nemire: Za osam minuta dali tri gola, svoje prste upetljao i VAR

Velika neizvjesnost u borbi za opstanak

A. Čaušević

Širom Njemačke se igra posljednje 34. kolo Bundeslige.

Utakmica koja bi u narednim danima mogla izazvati određenu sumnju je svakako duel Werdera i Koelna na Weser stadionu.

Naime, domaći fudbaleri su za manje od osam minuta uspjeli postići tri gola što im nakon prvog poluvremena donosi 16. mjesto na tabeli i razigravanje za opstanak u Bundesligi.

U 22. minuti Osako je zabio za 1:0, pet minuta kasnije Rashica je povisio na 2:0, da bi u 29. minuti zabio i Fullkrug nakon što je VAR pokazao da je ovaj gol regularan.

U međuvremenu Fortuna gubi od Union Berlina što je još jedna odlična vijest za Werder. Međutim, preostalo je da se odigra i drugih 45 minuta...