Nezapamćena bruka Ahmedhodžića i Sheffield Uniteda!

Newastle ih pregazio

Esmer Oštraković

Fudbaleri Newcastlea ostvarili su nevjerovatnu pobjedu na gostovanju kod Sheffielda za koji nastupa Anel Ahmedhodžić. Naime, Svrake su slavile sa čak 8:0.

Iako su gosti bili favoriti na ovom susretu niko nije mogao ni slutiti da će utakmica biti završena na ovaj način.

Prvih dvadeset minuta bilo je dosta izjednačeno, a onda kreće šou u režiji gostujućih fudbalera.

Prvo je Longstaff u 21. minuti nakon asistencije Gordona postigao gol za vodstvo Newcastlea kod Sheffielda.

Deset minuta kasnije bilo je 2:0. Trippier je sjajno centrirao, a drugi gol za goste postiže Burn.

Već u 35. minuti bilo je 3:0. Ponovo je Trippier upisao asistenciju, a ovaj put gol je postigao Botman.

U drugom poluvremenu još pet golova u mreži domaće ekipe, a krenulo je u 56. minuti kada je Wilson postigao gol za 4:0.

Pet minuta kasnije Anderson dodaje do Gordona koji matira domaće golmana i postiže peti gol na ovoj utakmici.

Iako su se domaći nadali da će gosti "povući ručnu" to se nije desilo. Almiron je u 68. minuti pogodio za 6:0.

Guimaraes je u 73. minuti postigao gol za 7:0, a konačnih 8:0 postavio je Isak golom u 87. minuti.

Zanimljivo je i to da je ovih osam golova postiglo osam različitih strijelaca, što je zaista nevjerovatan podatak.