UŽIVO: Golčina Januzaja prekinula uspavanku, Tunis preokrenuo

Rasplet u grupi G

U posljednjim mečevima grupe G Svjetskog prvenstva u Rusiji sastaju se Engleska i Belgija.

91 - Velika šansa nakon gužve pred golom Pickforda, ali Belgija ne uspijeva završiti posao.

88 - Mertens je ušao u igru i nedugo nakon toga opasno zaprijetio, ali Pickford sjajno brani.

85 - Ulazimo u sami finiš utakmica grupe G. U Kalinjingradu Englezi nešto ofanzivniji, ali promjene rezultata nema.

66 - Tunis stiže do preokreta golom Khazrija.

66 - Velika prilika za Englesku. Rashford se nakon proigravanja Vardyja našao oči u oči sa Courtoisom, ali golman Belgije brani. Ipak, Rashford je morao bolje u ovoj situaciji.

51 - U 51. minuti gol postiže i Tunis koji poravnava protiv Paname. Strijelac je Ben Youseff.

51 - Iako je i početak drugog poluvremena obećavao da ćemo i dalje gledati uspavanku, Adnan Januzaj postiže sjajan gol za vodstvo Belgije. Sjajno se namjestio Januzaj i poslao loptu u rašlje gola Engleske.

45 - Završeno je prvo poluvrijeme u Kalinjingradu. Fudbaleri Belgije i Engleske nisu pokazali ništa i uz salve zvižduka sa tribina odlaze u svlačionice. Panama nakon prvih 45 minuta vodi 1:0 protiv Tunisa.

34 -  Autugol Meriaha je nekima na Otoku donio pravo malo bogatstvo.

34 - Meriah je autugolom doveo Panamu u vodstvo protiv Tunisa. Ovo je drugi gol Paname na Mundijalu, može li ova selekcija do historijskih bodova u Rusiji?

26 - Ništa se ne dešava u susretu Belgije i Engleske. U drugom duelu grupe G Tunis nešto konkretniji.

5 - Odigrano je prvih pet minuta susreta zadnjeg kola u grupi G. Za sada bez većih uzbuđenja.

U grupi G nema dilema, Engleska i Belgija prolaze dalje, no još treba da se "dogovore" ko ide na prvo, a ko na drugo mjesto, odnosno ko će protiv Kolumbije, a ko protiv Japana igrati u osmini finala Mundijala.

Čini se da ni Soutghate, a ni Martinez nemaju puno očekivanja od ove utakmice, pa su na teren poslali sljedeće igrače.

Engleska: Pickford, Arnold, Cahill, Jones, Rose, Delph, Dier (c), Jones, Loftus-Cheek, Rashford, Vardy.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

Za Belgiju: Courotis, Boyata Chadli, Vermaelen, Dendoncker, Dembele, Fellaini, Januzaj, Tielemans, T. Hazard, Batshuayi.

Zvijezde poput Lukakua, Mertensa, Edena Hazarda, Kanea, Allija, Sterlinga... čekaju šansu s klupe za rezervne igrače.